Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


schizoafektivní porucha

autor: Anonymní dotaz 15.04.2011 16:38

Podle lékařky mám schyzoafektivní poruchu,podle nemocnice akutní psychotickou poruchu,Mám to už 2 rokem,tato nemoc se nedá vyléčit.Nechtějí mi dát ID.Jak postupovat abych ID dostala?Nechci jít ležet do Opavy.Měla jsem zatím pouze jeden atak.Nechtěla bych jích už více zažít.Nestresuji se aspon se o to snažím.Ze všeho si dělám hlavu.Nikde nechodím daleko od domu bez doprovodu.Bojím se sama jezdit autobusem atd.Kdo mi poradí?Mám se soudit?Nejsem zchopná nastoupit do práce,nejde mi pravidelně každý den docházet na pracoviště.

Odpovědi na otázku

 • vv.sany 16.08.2012 08:07
  Tak jsem konečně dostala invalidní důchod,po 2 a půl letech,dokonce mám i práci v chráněných dílnách.Takže všechno se v dobré obrátilo,změnila jsem i psychiatra.
 • vv.sany 16.04.2011 17:05
  U všech co tady čtu s touto poruchou mají plný invalidní důchod
 • vv.sany 16.04.2011 17:00
  Jarka Můj lékař ví o mém stavu a paní doktorka chtěla at se soudím o ID,že můj stav na to odpovídá.Ale byla jsem hozpitaliz. v nemocnici a tam mi určili jinou diagnozu.Podle lékařky mám schyzoafektivní poruchu a podle nemocnice akutní psychotickou poruchu.Změna léků antidepresiv nereaguje na léčbu.Ted budu opět v nemocnici ,ale jiné tak uvydím jakou diagnozu mi opět určí oni.Nevím jestli se někdy můj stav zlepší,když moje lékařka říká že to je na důchod.
 • Jitka Veletová, studentka medicíny 16.04.2011 14:30
  Situaci musíte řešit se svým lékařem, který zná váš stav a který vám může doporučit terapii, s níž by váš stav byl snesitelnější. Jistě se dá naít schůdné řešení bez soudu.

Schizofrenie patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Schizofrenie

 • Lukas 15.03.2017 17:03 Schizofrénia

  Dobrý den léčím se též chodím na psychiatrii potřebuji poradit beru léky které mi předepsali mám

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku